Ontario Fencing Association

menubar

Senior Women's Epee Final Rankings

 Ranking   Name   First name   Country   Club 
 1   LACAS-WARRICK   Vanessa   CANADA   VGO 
 2   DIB   Vanessa   CANADA   TFC 
 3   DORVAL   Anne-Marie   CANADA   EST 
 3   WANG   Shirley (Xueer)   CANADA   VGO 
 5   MCCORMICK   Victoria   CANADA   RMC 
 6   BALL   Kirsten   CANADA   CFA 
 7   LI   Michelle   CANADA   VGO 
 8   LORD   Sarah-Eve   CANADA   EST 
 9   MCDONNELL   Cecily   CANADA   RMC 
 10   HUZEL   Lisa   CANADA   CFA 
 11   FOWLER   Catherine   CANADA   TFC 
 12   CSIBA   Andrea   CANADA   LON 
 13   BOILEAU   Amelie   CANADA   OTT 
 14   LAANSOO   Karen   CANADA   LON 
 15   TADEVOSYAN   Amalia   CANADA   TFC 
 16   BELAOUSSOFF   Vera   CANADA   SWP 
 17   TANG   Panya   CANADA   NYF 
 18   FITZSIMMONS   Kelly   CANADA   TFC 
 19   BELAOUSSOFF   Roxanna   CANADA   SWP 
 20   PASMA   Lauren   CANADA   UWO 
 21   BELAOUSSOFF   Kira   CANADA   SWP 
 22   HAMADE   Noura   CANADA   UWO 
 23   ZANINA   Alexandra   CANADA   UWO 
 24   AIDID   Shadiya   CANADA   YRK 
 25   NEJMAN   Magdaline   CANADA   BRK 
 26   BRUCE   Eliza   CANADA   RMC 
 27   AALTONEN   Elizabeth   CANADA   BRK 
 28   JOHNSTON   Jordan   CANADA   RMC 
 29   CIGAGNA   Beatrice   CANADA   TFC 
 30   JOLLY   Ann   CANADA   OTT 
 31   SAGE   Linnea   CANADA   UTO 
 32   VAN CAMP   Madison   CANADA   RMC 
 33   LEE   Yena   CANADA   UTO 
 34   PORTER   Katherine   CANADA   CUT 

 
Senior Men's Epee Final Rankings

 Ranking   Name   First name   Country   Club 
 1   BRINCK-CROTEAU   Maxime   CANADA   VGO 
 2   LYSSOV   Alexandre   CANADA   UNA 
 3   GATES   Darcy   CANADA   TFC 
 3   ZANUSSI   Zac   CANADA   CAR 
 5   BUTTERWORTH   Callum   CANADA   XEL 
 6   JONES   Mark   CANADA   TFC 
 7   KELERTAS   Harrison   CANADA   RMC 
 8   CUCOS   Alex   CANADA   SWP 
 9   ZIELINSKI   Zbigniew   CANADA   CFA 
 10   TIKHOMIROV   Arseni   CANADA   SWP 
 11   QUINSEY   Zachary   CANADA   CUT 
 12   DALE   Colin   CANADA   TFC 
 13   DUNLOP   Matt   CANADA   NIA 
 14   LEE   Ambrose   CANADA   TFC 
 15   BUCKLEY   Michael   CANADA   TFC 
 16   WILFORD   Logan   CANADA   BRK 
 17   PALTINISEANU   Sorin   CANADA   OTT 
 18   HERNANDEZ   Jose   CANADA   N/A 
 19   HILLAND   Rainer   CANADA   UWO 
 20   MCDONNELL   Evan   CANADA   TNT 
 21   BALLARD   Mark   CANADA   TFC 
 22   MUSSARI   Michael   CANADA   CUT 
 23   TATU   Dan   CANADA   OTT 
 24   WU   Rick   CANADA   TFC 
 25   ENGLISH   Kyle   CANADA   RMC 
 26   MACGREGOR   Scott   CANADA   RMC 
 27   FOSTER   Kyle   CANADA   CFA 
 28   RUEST   Micah   CANADA   OTT 
 29   CROWDER   Gavin   CANADA   QFC 
 30   EFE   Joshua   CANADA   UTO 
 31   ROLLIT   Connor   CANADA   TFC 
 32   SCHOBESBERGER   Rick   CANADA   NEW 
 33   MANSOUR   Dani   CANADA   RMC 
 34   LEUNG   Beston   CANADA   UTO 
 35   O'REILLY   Shaun   CANADA   UWO 
 36   DYKE   Nicholas   CANADA   QFC 
 37   KLODT   Michael   CANADA   CFA 
 38   TOMPKINS   James   CANADA   OTT 
 39   RUSSETTE   Alan   CANADA   UWO 
 40   KIM   Byoungchan   CANADA   LON 
 40   POLAK   Andrew   CANADA   AJF 
 42   YAO   Yuchen   CANADA   UTO 
 43   KHRAMTSOV   Andrey   CANADA   UWO 
 44   ROTHWELL   Justin   CANADA   CAR 
 45   CONANT   Charles   CANADA   RMC 
 46   ZHOU   Scott   CANADA   TFC 
 47   WICK   Chris   CANADA   LON 
 48   LOKIETEK   Patrick   CANADA   AJF 
 49   ROSS   Gareth   CANADA   UWO 
 50   KRISTBERGS   Fritz   CANADA   TFC 
 51   PINTO   Thomas   CANADA   TNT 
 52   GRIFFIN   Richard   CANADA   ECF 

 
Senior Women's Foil Final Rankings

 Ranking   Name   First name   Country   Club 
 1   GUO   Benita   CANADA   HHF 
 2   GREEN   Audrey   CANADA   MYF 
 3   LAU   Marcena   CANADA   HHF 
 3   MAK   Tinney   CANADA   TFC 
 5   POLLETT   Jessie   CANADA   QFC 
 6   LIANG   Jingzhi   CANADA   HHF 
 7   JIA   Jessica   CANADA   NYF 
 8   DRYSDALE   Siobhan   CANADA   UTO 
 9   MCLEAN   Belanna   CANADA   RMC 
 10   BALOT   Corinne   CANADA   TFC 
 11   FANG   Serena   CANADA   NYF 
 12   TAM   Rachel   CANADA   HHF 
 13   ST-AMAND   Chelsea   CANADA   RMC 
 14   PRYSTUPA-MAULE   Stephanie   CANADA   OTT 
 15   FENG   Angela   CANADA   HHF 
 16   BRANSCH   Kiah   CANADA   UTO 
 17   LEE   Mary   CANADA   UWO 
 18   MA   Sukie   CANADA   RYE 
 19   LOOCK   Mira   CANADA   QFC 
 20   FOUNTAIN   Jacqueline   CANADA   WFC 
 21   LEE   Delia   CANADA   YRK 
 22   TAM   Miriam   CANADA   HHF 
 23   GUO   Chelsey   CANADA   RMC 
 24   LU   Ivy   CANADA   UTO 
 25   HO   Fidelia   CANADA   UTO 
 26   CHOI   Soo Yeon   CANADA   RMC 
 27   JANG   Ye Jin   CANADA   YRK 
 27   PEETERS   Courtney   CANADA   TNT 

 Senior Men's Foil Final Rankings

 Ranking   Name   First name   Country   Club 
 1   HARDWICKE   Samuel   CANADA   EFC 
 2   JALOWICA   Brandon   CANADA   CFA 
 3   LEIGHNINGER   Jack   CANADA   DNF 
 3   LI   Daniel   CANADA   TFC 
 5   KOZAK   Mateusz   CANADA   TFC 
 6   CHEN-LI   David   CANADA   HHF 
 7   DONG   Darren   CANADA   NYF 
 8   MARKS   Gareth   CANADA   SFO 
 9   MILLAR   Goldwyn   CANADA   OTT 
 10   MANYOKI   Daniel   CANADA   KAN 
 11   DAVIES   Matthew   CANADA   BFC 
 12   ALNKEEB   Ali   CANADA   UWO 
 13   CAI   Alex   CANADA   TFC 
 14   MALLIA   Sean   CANADA   OTT 
 15   HOTTI   James   CANADA   UTO 
 16   WU   Darryl   CANADA   HHF 
 17   MCCULLY   Philip   CANADA   OTT 
 18   MCLEOD   Malcolm   CANADA   TFC 
 19   WONG   Yannick   CANADA   QFC 
 20   GLASBERGEN   Garret   CANADA   NIA 
 21   GODIN   Paul   CANADA   UTO 
 22   HUMPHREY   Craig   CANADA   SFO 
 23   AGGARWAL   Sagar   CANADA   YRK 
 24   PEDERSEN   Eric   CANADA   CMF 
 25   YAO   Yuchen   CANADA   UTO 
 26   FEORE   Thomas   CANADA   UTO 
 27   HOLLAND   Niki   CANADA   SFO 
 28   TURKVAN   Brent   CANADA   MET 
 29   BALLARD   Mark   CANADA   TFC 
 30   LIU   Jiahua   CANADA   HHF 
 31   ZHENG   Jeffrey   CANADA   UTO 
 32   WONG   Ethan   CANADA   UTO 
 33   TURK   Julien   CANADA   OTT 
 34   NOTHOF   Justin   CANADA   SFO 
 35   ZHAO   Han   CANADA   MAC 
 36   SYLVAIN   Gabriel   CANADA   RMC 
 37   PIPITONE   Gianfranc   CANADA   CCS 
 38   FAN   Zhentao   CANADA   RMC 
 39   PARRIS   Connor   CANADA   RMC 
 40   ORTEGA   Dan   CANADA   RMC 
 41   KEECH   Andy   CANADA   UWO 
 42   LEE   Joshua   CANADA   RMC 
 43   MACRO   Aidan   CANADA   PFC 
 44   LAM   Cheong Shing   CANADA   MAC 
 45   LAXTON   Ryan   CANADA   NIA 
 46   VAZQUEZ DE SOLA   Francisco Andres   CANADA   QFC 
 47   GRIFFIN   Richard   CANADA   ECF 
 48   CLARK   George   CANADA   QFC 
 49   LEE   Thomas   CANADA   RMC 

 Senior Women's Sabre Final Rankings

 Ranking   Name   First name   Country   Club 
 1   LECOQ   Marie   CANADA   SRN 
 2   JEFFREY   Rebecca   CANADA   UTO 
 3   CYR   Chloe   CANADA   WFC 
 3   JIANG   Lily   CANADA   QFC 
 5   LIU   Bai Xun You   CANADA   VGO 
 6   GORCYZCA-RANCOURT   Megan   CANADA   KIN 
 7   ZHANG   Xinyue   CANADA   QFC 
 8   IVER   Mary-Anne   CANADA   RMC 
 9   WU   Zoe   CANADA   VGO 
 10   PEI   Ruby   CANADA   VGO 
 11   CHO   Julie   CANADA   RMC 
 12   LOC   Van   CANADA   YRK 
 13   PANG   Francesca   CANADA   QFC 
 14   AYRA   Buke   CANADA   UTO 
 15   PERCIVAL   Helen   CANADA   XEL 
 16   HAASE   Stefania   CANADA   BFC 
 17   RAO   Yvonne   CANADA   VGO 
 18   STONEHOUSE   Sara   CANADA   QFC 
 19   FALKSON   Esther   CANADA   KIN 
 20   HORECZY   Alexandra   CANADA   RMC 
 21   FERNANDEZ   Nadia   CANADA   BFC 
 22   DJOKIC   Milena   CANADA   UTO 


 Senior Men's Sabre Final Rankings

 Ranking   Name   First name   Country   Club 
 1   PEROS   Mark   CANADA   VAN 
 2   PILASZEWICZ   Piotr   CANADA   SSF 
 3   CHI   Shangting   CANADA   VGO 
 3   KINNEY   William   CANADA   UTO 
 5   OLMSTEAD   Aaron   CANADA   KIN 
 6   WANG   Andrew   CANADA   UTO 
 7   FLOREA   Paul   CANADA   UTO 
 8   PAN   Calvin   CANADA   VGO 
 9   LANDRY   Brian   CANADA   ECF 
 10   LEUPRECHT   Matthias   CANADA   CUT 
 11   NGUYEN   Andrew   CANADA   MAC 
 12   FERNANDEZ   Vincent   CANADA   BFC 
 13   WAGENAAR   Justin   CANADA   CAR 
 14   KIM   Jasper   CANADA   RMC 
 15   CIANCONE   Michael   CANADA   WFC 
 16   XU   Ryan   CANADA   VGO 
 17   YANG   Bryant   CANADA   UTO 
 18   YUNG   Filbert   CANADA   UTO 
 19   JOHNSON   Drake   CANADA   KIN 
 20   WILSON   Calum   UNITED KINGDOM   UTO 
 21   PAGEAU   Marc-Alexandre   CANADA   RMC 
 22   MA   Zhongqi   CANADA   VGO 
 23   THAM   Ryan   CANADA   UTO 
 24   ALLCORN   Caleb   CANADA   NIA 
 25   GRIMSHAW   Jakob   CANADA   XEL 
 26   AYOUB   Adem   CANADA   RMC 
 27   DUNLOP   Matt   CANADA   NIA 
 28   O'REILLY   Shaun   CANADA   UWO 
 29   BALAGANTHAN   Garry   CANADA   OTT 
 30   GAO   John   CANADA   QFC 
 31   VISSER   Andrew   CANADA   KIN 
 32   JEFFRIES   Luke   CANADA   QFC 
 33   LEUNG   Mathias   CANADA   QFC 
 34   GHAZAL   Mohamed   CANADA   CAR 
 35   ZAMOR   Gerson   CANADA   RMC 
 36   BOULOS   Michael   CANADA   MAC 
 37   ZHANG   Luyang   CANADA   KAN